CZERWONY OSAD NA STAWKU

„Co to za osad na stawku ?”, „Dlaczego woda w stawku na ul. Wolsztyńskiej jest czerwona?”, „Co się dzieje ze stawkiem?” to tylko klika pytań, które w ostatnich dniach spłynęły do naszej redakcji. Mieszkańcy Kębłowa są zaniepokojeni. 

Ten czerwony osad na wodzie utrzymuje się już od ponad tygodnia poinformował nas podczas robienia zdjęć jeden z pobliskich mieszkańców. Jak można było zauważyć w stawku pływają ryby, ale czy zagrożenia naprawdę nie ma ?  To pytanie zadaliśmy Sołtysowi

Wstępne wyniki wykluczyły zanieczyszczenia chemiczne. Niestety sanepid w Wolsztynie nie bada na obecność metali ciężkich i sprawę przekazał to innego organu. Obecnie oczekujemy na dokładniejsze wyniki badań. Sanepid oraz Urząd Gminy w Wolsztynie uspokaja, że nie ma zagrożenia. Sprawa jest rozwojowa i będzie wyjaśniona – informuje Waldemar Baer sołtys Kębłowa.

Jednak nikt nie powiedział nam co to jest i dopóki na 100% nie dowiemy się co to tak naprawdę jest i czym jest to spowodowane niepokój mieszkańców Kębłowa nie minie. O postępach w sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco !

Komentarze z facebooka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *