DO CHUDKA PO MEDAL!

Już w najbliższą sobotę 14 kwietnia w Chudku koło Warszawy (woj. Mazowieckie) unihokeistki Juniora Kębłowo powalczą w Finale Mistrzostw Polski w kategorii Juniorek Młodszych.

W turnieju finałowym o medale powalczy sześć najlepszych drużyn, które wyłoniły dwa turnieje półfinałowe. Oprócz Naszych zawodniczek z Kębłowa w turnieju zagrają MMKS Podhale Nowy Targ, Dzikie Gęsi Zielonka, Aligator UKS Chwarzno Gdynia, UKS 85 Mokotów Warszawa oraz MLUKS Jedynka Trzebiatów.Rywale na tym poziomie rozgrywek nie ma już słabych, warto dodać, że Trzebiatów, Zielonka, oraz Nowy Targ to trójka finalistów z ubiegłego sezonu, a nawet w tym gronie jest Mistrz Polski mowa tutaj o drużynie z Nowego Targu, która będzie najtrudniejszym rywalem naszej drużyny.W pierwszym meczu podopieczne trenerów Tomasza Kaczmarka i Tomasza Bartza podejmą Dzikie Gęsi Zielonka, zawodniczki z Kębłowa w tym sezonie jeszcze z Gęsiami się nie mierzyły, więc będzie to pierwsza konfrontacja między tymi zespołami. W drugim sobotnim meczu Junior podejmie drużynę z nad morza mowa tutaj, o drużynie Aligatora z Gdyni, również i z tą ekipą Kębłowianki w tym sezonie jeszcze swoich kijów nie mierzyły. Trzecim i zarazem ostatnim sobotnim spotkaniem będzie pojedynek z UKS Mokotów Warszawa z drużyną z Warszawy nasza ekipa miała okazję zmierzyć się w półfinale, wówczas lepsze okazały się nasze zawodniczki, które wygrały 5-3. Nie mieli byśmy nic przeciwko by taki wynik był powtórzony w sobotni wieczór.

W niedziele nasz zespół rozegra dwa mecze i tak pierwsze spotkanie rozegrają z Jedyną Trzebiatów o godzinie 11:30. W turnieju półłanowym pomiędzy tymi ekipami spotkanie zakończyło się zwycięstwem Juniora 2-1. Również nie mamy nic przeciwko, by również i w meczu finałowym padł taki wynik. W ostatnim spotkaniu Junior podejmować będzie drużynę z Nowego Targu, a więc aktualnego Mistrza Polski w taj kategorii wiekowej, spotkanie będzie bardzo trudne dla naszego zespołu i obydwa zespoły zostawią całe serducha na boisku.

Warto dodać, że w 2005 roku, wówczas podopieczne trenera Tomasza Kaczmarka w Gdyni zdobyły srebrne medale zbywając wtedy Wice Mistrzostwo Polski w kategorii Juniorek Młodszych. Nie mieli byśmy nić przeciwko, aby ten sukces został powtórzony, a nawet pobity.

Wszyscy trzymamy kciuki za jak najlepszy występ unihokeistek z Kębłowa w Finale Mistrzostw Polski.Dnia 14-15 kwietnia w Chudku odbędzie się Finał Mistrzostw Polski juniorek Młodszych w którym udział weźmie 6 drużyn. Mamy świadomość, że rywalizacja będzie zacięta i że walka będzie się toczyć do ostatniego gwizdka Ale myślę, że jesteśmy bardzo dobrze na to przygotowane co pokazałyśmy na półfinałach gdzie zajęłyśmy 1 miejsce. Będzie to nasza szansa na zdobycie pierwszego medalu Mistrzostw Polski. Na boisku zostawimy całe serducho i mamy nadzieję, że wrócimy do domu z medalem. Mówi Klaudia Herzog zawodniczka UKS Junior Kębłowo.

Klaudia Herzog z prawej #14Komentarze z facebooka