KOLEJNE GODZINY ZNÓW Z BURZAMI ?

Podczas najbliższych godzin możliwe, że po raz kolejny w ostatnim czasie odwiedzą nas burze z gradem, intensywnymi opadami deszczu a także porywami wiatru do 100km/h. Warto zapoznać się z ostrzeżeniami oraz prognozami wydanymi między innymi przez IMGW-PIB orz grupą Polscy Łowcy Burz.

Na najbliższy wieczór oraz noc z 18 na 19 sierpnia Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej po raz kolejny wydał ostrzeżenia  2 stopnia przed burzami z gradem. Od godziny 19:00 dnia dzisiejszego do jutra do godziny 5:00 prognozowane są silne burze z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad. A to wszystko najbardziej prawdopodobne bo aż 90% na zachodzie naszego województwa, czyli u nas.

Prognoza konwekcyjna na dzień 18.08.2017 oraz noc 18/19.08.2017

Natomiast grupa Polscy Łowcy Burz dla naszego terenu wydała 1 stopień ostrzeżenia w swojej prognozie konwekcyjnej na dzień 18.08 oraz noc z 18/19.08. Warto dodać, że prognoza ta obowiązuje już od godziny 8:00 dnia dzisiejszego. Łowcy burz spodziewają się, że burze będą generować przede wszystkim ulewne opady deszczu, miejscami grad o średnicy do 1,5-2,5 cm (lokalnie 3 cm), a także silne / bardzo silne porywy wiatru prostoliniowego. W nocy strefa konwekcyjna będzie przemieszczać się dalej na północny – wschód. „Osoby odpowiedzialne na prognozy konwekcyjne nie mogą wykluczyć zaktualizowania prognozy” czytamy na stronie – Polskich Łowcy Burz.

 

Mimo wszystko zachęcamy wszystkich do śledzenia na bieżąco prognoz na stronie Weather Alert Wolsztyn, Polscy Łowcy Burz oraz do śledzenia radarów.

Znalezione obrazy dla zapytania jak zachować się w czasie burzy

Komentarze z facebooka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *