MŁODZI PIŁKARZE DĘBU KĘBŁOWO BEZKONKURENCYJNI NA TURNIEJU W NIETĄŻKOWIE

W sobotę 20 styczni br. na sali sportowej w Nietążkowie zorganizowano „I Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Kierownika OFKiR w Śmiglu” w kategorii wiekowej młodzik oraz orlik. Na turnieju nie zabrakło piłkarzy z Kębłowa.

W kategorii orlik do zmagań przystąpiło 8 drużyn: Osa Osieczna, Promień Krzywiń, LPFA Śmigiel, LPFA Kościan, Dąb Kębłowo, APR Kolejarz Wolsztyn oraz dwie drużyny gospodarzy KS Pogoń Śmigiel. W wyniku losowania drużyny podzielono na dwie 4 osobowe grupy. Orlicy z Kębłowa trafili do grupy z APR Kolejarz, LPFA Kościan oraz pierwszą drużyną ze Śmigla. Jak się okazało w fazie grupowej oraz w meczach finałowych młodzi sportowcy z Kębłowa nie mieli sobie równych i wygrali wszystkie spotkania, jednocześnie zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Za piłkarzami z Kębłowa znalazły się następujące drużyny: KS Pogoń Śmigiel II, Kolejarz Wolsztyn, Promień Krzywiń, Osa Osieczna, LPFA Kościan, LPFA Śmigiel  oraz pierwsza drużyna Pogoni Śmigiel.

W kategorii młodzik do turnieju również przystąpiło 8 drużyn: Grodziska Akademia Piłkarska I, Grodziska Akademia Piłkarska II, APR Kolejarz Wolsztyn, LPFA Śmigiel, Dąb Kębłowo, Promień Krzywiń, KS Pogoń Śmigiel I, KS Pogoń Śmigiel II. Tutaj, także piłkarze z Kębłowa wygrali swoją grupę a następnie mecz finałowy.

Jak widać w obu kategoriach wiekowych w tym dniu bezkonkurencyjni byli zawodnicy Dębu Kębłowo,którzy w trakcie rozgrywania swoich meczy pokazali bardzo dojrzały futbol,tym więcej duże brawa dla zawodników i trenerów zwycięskiej drużyny. Warto dodać że w tym dniu zarówno w kategorii „ORLIK” i „MŁODZIK” było bardzo dużo wyrównanych spotkań,a o wyniku kilku z nich rozstrzygały dopiero rzuty karne – czytamy na facebooku K.S Pogoń Śmigiel

Organizatorem turnieju był klub „KS Pogoń Śmigiel 1929” a honorowy patronat turnieju objęli:
Burmistrz miasta Śmigiel-Małgorzata Adamczak
Starosta powiatu Kościańskiego- Bernard Turski

Więcej zdjęć znajdziecie państwo klikając w poniższy link
Foto – facebooku K.S Pogoń Śmigiel

Komentarze z facebooka