MOGĄ POJAWIĆ SIĘ SŁABE BURZE

Mamy już październik, jesień dała już o sobie znać. Ciepłe dni, strasznie zimne noce. Dużo deszczu, wysyp grzybów a tu co ? Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed możliwością wystąpienia słabych burz na naszym terenie.

PROGNOZA SIŁY I AKTYWNOŚCI BURZ DLA POLSKI
Ważna od 03.10.2017 godz. 08:00 CEST do 04.10.2017, godz. 08:00 CEST

SYTUACJA SYNOPTYCZNA/OMÓWIENIE:

We wtorek Polska znajdzie się w ciągu dnia pod wpływem rozległego niżu znad Morza Norweskiego. Nadal będzie napływać chłodne i wilgotne powietrze polarnomorskie. Przez kraj z zachodu na wschód wędrować będą wielkoskalowe oraz przelotne opady deszczu. Miejscami na północnym-zachodzie mogą pojawić się słabe burze.

Na zaznaczonym obszarze spodziewane są słabe burze. Ryzyko burz z okresie ważności prognozy jest jednak określane jako niskie i jest możliwość ich nie wystąpienia. Warunki termodynamiczne będą marginalne (CAPE do 400 J/kg, Lifted Index do 0 st.C). W rozwoju potencjalnych komórek burzowych może pomóc podwyższona kinematyka (DLS około 15 m/s) oraz wspomaganie w środkowej troposferze. Największym zagrożeniem będą silne porywy wiatru, punktowo mogą osiągnąć 80 km/h oraz miejscami opad gradu do 1 cm.

Źródło – www.lowcyburz.pl

Komentarze z facebooka