POTRĄCENIE CHŁOPCA W KĘBŁOWIE

W piątek 6 października około godziny 13:00 na ulicy Nowej koło sklepu spożywczego  doszło do potrącenia chłopca w wieku szkolnym. Ze względu na uszkodzone linie energetyczne przez orkan Ksawery, nie było prądu a co za tym idzie nie było także zasięgu sieci telefonicznych. Utrudniony był także kontakt ze służbami poprzez numery alarmowe. Wezwanie pomocy w takich warunkach było bardzo trudne.

W czasie gdy doszło do zdarzenia w pobliżu byli strażacy ochotnicy z OSP Kębłowo i to oni jako pierwsi przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu. W międzyczasie udało się skontaktować ze służbami. Na miejsce przybył patrol policji z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz ZRM „S” z wolsztyńskiego szpitala. Po przebadaniu chłopca przez przybyłych ratowników medycznych, lekarz zadecydował o transporcie poszkodowanego do szpitala. Ze względu na obrażenia głowy rozważane było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ostatecznie chłopca przetransportowano karetką.

W czasie w którym doszło do zdarzenia ruch na ulicy Nowej był wzmożony. Droga wojewódzka numer 305 we Wroniawach była zablokowana ze względu na uszkodzony budynek, który zagrażał bezpieczeństwu ruchu drogowego. Dlatego policjanci z KPP Wolsztyn zarządzili objazd przez Kębłowo.

Przy okazji przypominamy, że nieudzielenie pomocy podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.  Nie bójmy się pomagać poszkodowanym. Może kiedyś to nam będzie potrzebna pomoc ze strony świadków nieszczęśliwego zdarzenia. Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu z pierwszej pomocy organizowanego przez Wolsztyn112 oraz firmę MxMed.

Komentarze z facebooka